Zadbaj o zdrowie
swoje i najbliższych
W oddziale dziecięcym zajmujemy się większością dolegliwości wieku dziecięcego: infekcjami układu oddechowego, pokarmowego, moczowego i stanami gorączkowymi.
Diagnozujemy i leczymy choroby alergiczne, zaburzenia odżywiania oraz choroby neurologiczne.
Częste infekcje u dziecka, nawracające bóle głowy i brzucha, powiększone węzły chłonne to objawy, które spędzają rodzicom sen z powiek. Kiedy się nasilają, szukamy pomocy u lekarza.
Na ogół to początek długiej drogi – wielu wizyt i badań, które dziecko musi przejść.
W Szpitalu Medicover szybko rozwiązujemy problemy zdrowotne najmłodszych, nie narażając ich przy tym na zbędny stres.
Szybka i fachowa pomoc
24h na dobę
z dzieckiem
Obserwacja
przez specjalistów
Mniejszy stres
dla rodziców
Szybka i fachowa pomoc
Pokój
dwuosobowy
Wyposażenie:
Pokój
jednoosobowy
Wyposażenie:
Chcesz dla dziecka troskliwej i profesjonalnej opieki szpitalnej w komfortowych warunkach?
Wybierz Oddział Pediatrii Szpitala Medicover.
Wybierz Spacer
Zabiegi planowane
Przyczyną pojawienia się przepukliny są najczęściej wady wrodzone, a kaszel lub problemy z wypróżnianiem tylko pogłębiają schorzenie. Najmłodsi pacjenci przeważnie mają problem z:
Przepuklina to schorzenie, które można wyleczyć tylko za pomocą operacji
Operacja skupia się na zamknięciu wrót przepukliny i wzmocnieniu osłabionego miejsca, np. w jamie brzusznej. Po zabiegu nie ma konieczności długiego leczenia pooperacyjnego.
Operacja usunięcia wyrostka robaczkowego staje się konieczna, gdy dojdzie do stanu zapalnego. To stwarza poważne zagrożenie zdrowia, zwłaszcza w przypadku pęknięcia wyrostka. Usunięcie przyczyny problemu przeprowadzane jest w warunkach ogólnego znieczulenia, przy użyciu laparoskopu. Po zabiegu pozostają jedynie drobne nacięcia na skórze.
Usuwanie brodawek, pieprzyków, włókniaków i innych znamion skórnych.
Warto je usunąć nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Niekontrolowane znamiona, pod wpływem takich czynników jak promienie UV mogą stać się niebezpieczne dla organizmu. Dlatego, gdy u dziecka pojawią się nowe znamiona, a te dawne powiększą się, zmienią kształt i kolor lub zaczną swędzieć, konieczne jest ich profilaktyczne usunięcie.
Wskazaniem do wykonania zabiegu operacyjnego są powiększone migdałki. Istotnie powiększone migdałki podniebienne mogą stanowić przeszkodę mechaniczną, która utrudnia oddychanie i przełykanie. W przypadku powiększonego trzeciego migdałka utrudnione jest oddychanie przez nos.
W takich sytuacjach lekarz może podjąć decyzję o konieczności usunięcia migdałków. Przerośnięte migdałki mogą także powodować występowanie tzw. bezdechu podczas snu, a także charakterystyczne objawy: bóle głowy, problemy z nauką i koncentracją, ale także wady zgryzu. Dziecko nie mogąc oddychać przez nos ma stale otwartą buzię.
Usunięcie migdałków jest zabiegiem szybkim i bezpiecznym.
Do najczęstszych objawów kłopotów z migdałkami należy ich przerost. Migdałki powiększają się przy każdej infekcji, ale gdy są one zbyt częste i przewlekłe, migdałki mogą nie wrócić już do normalnych rozmiarów. Przerośnięte sprawiają, że dziecko ma trudności z przełykaniem, a także zaczyna chrapać i mieć problemy z oddychaniem.
Co więcej, spada jego odporność, bo upośledzone migdałki przestają produkować potrzebne do walki z chorobą przeciwciała. W konsekwencji maluch narażony jest na jeszcze więcej problemów zdrowotnych.
Adenotomia to operacja polegająca na usunięciu patologicznego migdałka gardłowego. Odbywa się pod narkozą. Niekiedy w czasie zabiegu nacinana jest też błona bębenkowa (w celu pozbycia się zalegające tam wydzieliny) i zakładane są dreny w jamie bębenkowej ucha środkowego.
Przeprowadzona pod okiem specjalistów ze Szpitala Medicover adenotomia przyczynia się do zmniejszenia podatności na infekcje górnych dróg oddechowych i przywrócenia drożności nosa. Niweluje też ryzyko bezdechu śródsennego i zmniejsza tendencję do powracającego zapalenia ucha środkowego.
Jest stanem, w którym nie można zsunąć napletka z żołędzi wskutek wąskiego, często zbliznowaciałego jego ujścia. Leczenie operacyjne polega na wykonaniu usunięcia napletka (obrzezanie) lub plastyki napletka doprowadzającej do poszerzenia jego ujścia.
W przypadku tego zabiegu możliwe jest zastosowanie krótkotrwałego znieczulenia dożylnego lub miejscowego po którym dziecko może opuścić szpital tego samego dnia.
Leczenie operacyjne podobna jest do operacji przepukliny pachwinowej z dodatkowym wycięciem wyrostka pochwowego otrzewnej i można ją wykonać metodą laparoskopową. Pacjent po takim zabiegu może opuścić szpital na drugi dzień.
Zabieg operacyjny powinien być wykonany przed ukończeniem 2. roku życia i polega na sprowadzeniu jądra/jąder do moszny. W przypadku jądra/jąder położonych w jamie brzusznej, można przeprowadzić operację metodą laparoskopową. Czasami operacje są wieloetapowe ze względu na stopień trudności.
Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, polega na otwarciu kanału pachwinowego, odszukaniu jądra, wprowadzeniu go do moszny oraz ustaleniu w worku mosznowym tak, aby nie było możliwości powrotu jądra do kanału pachwinowego.
Powikłaniami wnętrostwa mogą być: powstanie nowotworu jądra, skręt jądra, upośledzenie płodności.
Choroby nagłe
W przypadku wymiotów i/lub biegunki dochodzi do odwodnienia organizmu. To stan, w którym zawartość wody w organizmie spada do poziomu utrudniającego jego prawidłowe funkcjonowanie. Może to stanowić poważne zagrożenie dla niemowląt, małych dzieci i osób starszych.
Pakiet nawodnienia dziecka, który oferujemy to usługa dla dzieci w każdym wieku. Jej celem jest wykonanie wstępnej diagnostyki, dożylne podanie płynów i elektrolitów oraz obserwacja dziecka.
Objawy, które powinny skłonić Cię do udania się z dzieckiem do szpitala:
Pakiet obserwacyjny nawodnienie dziecka obejmuje:
O rodzaju zastosowanego leczenia zawsze decyduje lekarz Izby Przyjęć w oparciu o wskazania medyczne stwierdzone podczas badania.
Jeśli Twoje dziecko gorączkuje co kilka tygodni, Ty i Wasz pediatra nie wiecie dlaczego, a antybiotyki przynoszą tylko krótką poprawę? Zgłoś się na Oddziału Pediatrii Szpitala Medicover na diagnostykę. Wiemy czego szukać.
Objawy, które powinny skłonić Cię do udania się z dzieckiem do szpitala to:
Pakiet obserwacyjny nawodnienie dziecka obejmuje:
Jeśli Twoje dziecko ma otyłość, czyli masę ciała lub BMI powyżej 97 centyla dla wieku, lub obwód w pasie powyżej 88 cm, w Szpitalu Medicover przeprowadzimy diagnostykę i pomożemy zaplanować powrót do prawidłowej wagi.
Każdego od czasu do czasu boli głowa, ale jeśli Twoje dziecko często skarży się na bóle głowy, które nie ustępują lub słabo reagują na leki przeciwbólowe, przyjdź na wizytę konsultacyjną do Szpitala Medicover. Nasz pediatra po przeprowadzeniu wywiadu i badania zakwalifikuje Was do specjalistycznej diagnostyki, która zakończy się konsultacją neurologiczną.
Twoje dziecko jest pod opieką endokrynologa z powodu wzrostu poniżej 3 centyla?Potrzebne są dalsze specjalistyczne badania – nocny wyrzut hormonów lub próba stymulacji z argininą i glukagonem. Przeprowadzimy je w przyjaznych, bezpiecznych i komfortowych dla dziecka warunkach.
Czy Twoje dziecko ma niedokrwistość i od dłuższego czasu przyjmuje preparaty żelaza, ale nie widać poprawy? Należy pogłębić diagnostykę, poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy.
Jeśli Twoja pociecha ma powiększone od jakiegoś czasu węzły chłonne lub nagle doszło do pojawienia się „guza na szyi”, nasz zespół pediatrów i radiologów dołoży wszelkich starań, żeby znaleźć przyczynę.
Czy Twoje dziecko ma silną alergię szczególnie na białko kurze, a po szczepieniu wystąpił natychmiastowy niepożądany odczyn poszczepienny ze spadkiem ciśnienia, omdleniem, czy dusznością? Boisz się szczepić swoje dzieci w przychodni, ale wiesz, że szczepienia są potrzebne. Proponujemy wykonanie szczepienia podczas hospitalizacji w Oddziale Pediatrii, żeby Twoje dziecko było bezpieczne i zaszczepione.
Twoje niemowlę ma podejrzenie alergii na białko mleka krowiego, a Twój pediatra zalecił przeprowadzenie próby prowokacji mlekiem lub produktami mlecznymi? Nie martw się, zrobimy to razem z Tobą – łatwo i bezpiecznie w Oddziale Pediatrii Szpitala Medicover.
Gastroskopia u dzieci jest całkowicie bezpieczna. Można wykonać praktycznie u każdego dziecka. W trakcie gastroskopii oglądamy krtań, przełyk, żołądek, dwunastnicę. W trakcie badania pobieramy niewielkie fragmenty błony śluzowej, których pobieranie nie boli.
Do gastroskopii nie wymagamy szczególnego przygotowania pacjenta. Wystarczy że dziecko będzie na czczo przez 6 godzin poprzedzających badanie. Ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze, w naszym Szpitalu dziecko od samego początku jest pod troskliwą opieką pediatry i anestezjologa oraz zespołu pielęgniarskiego
Diagnostyczna endoskopia dolnego odcinka przewodu pokarmowego to badanie oceniające tylko końcowy odcinek jelita grubego. Jest nieprzyjemne, ale niebolesne i dlatego może być wykonane bez usypiania dziecka. Pełne badanie kolonoskopowe jest nieprzyjemne i może być bolesne, dlatego badania te wykonywane są w znieczuleniu ogólnym.
Kolposkopię wykonujemy w celu: diagnostyki przyczyn bólów brzucha; krwawień z przewodu pokarmowego; przyczyn biegunki czy pobrania wycinków błony śluzowej przewodu pokarmowego do badania patomorfologicznego. Pełne badanie kolonoskopowe wymaga oczyszczenia jelita dlatego przygotowanie do badania wykonywane jest w warunkach szpitalnych. Ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze, w naszym Szpitalu dziecko od samego początku jest pod troskliwą opieką pediatry i anestezjologa oraz zespołu pielęgniarskiego
Rezonans NMR to obecnie najnowocześniejszy i najdokładniejszy nieinwazyjny sposób obrazowania ludzkiego ciała. W pediatrii daje możliwości szczegółowej i bezpiecznej oceny anatomii i patologii w organizmie dziecka. Badanie rezonansem magnetycznym nie wywołuje u dzieci żadnych niepożądanych reakcji biologicznych, nie wpływa też na leczenie farmakologiczne. Podczas badania metodą rezonansu magnetycznego dzieci są bezpieczne, ważne jednak jest także ich samopoczucie i komfort.
Ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze, w naszym Szpitalu dziecko od samego początku jest pod troskliwą opieką pediatry i anestezjologa oraz zespołu pielęgniarskiego
Realizujemy usługi również w ramach ubezpieczeń zdrowotnych, m.in. AP Companies, Henner, Bupa, MSH International, Euro Center, Tricare, GBG, Cigna.
Zespół lekarzy kierowany jest przez
lek. Med. Radosława W. Suchnera.
Kierownik oddziału
Lek. med. Radosław W. Suchner kierownik Oddziału Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej Szpitala Medicover. Absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, posiada specjalizację z pediatrii.
Ma wieloletnie doświadczenie pracy w oddziałach pediatrii, niemowlęcym, poradni dla dzieci oraz SOR-ów dziecięcych.
Jest autorem systemu TRIGE dla dzieci SOR Szpitala Zachodniego. Ukończył kursy wykonywania pediatrycznego USG Roztoczańskiej Szkoły USG i Siemens Healthcare. Jest wielkim zwolennikiem tego, aby USG stało się „drugim stetoskopem” w codziennej pracy lekarza.
Pediatra
Ukończyła studia na II Wydziale Lekarskim AM w Warszawie w 2000 roku. Od 2010 związana ze Szpitalem Medicover.
Prace w pediatrii rozpoczęła w 2002 roku jako lekarz rezydent w Klinice Niemowlęcej IP CZD, gdzie zdobyła doświadczenie w pediatrii i neonatologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej oraz ambulatoryjnej, jest autorem i współautorem publikacji naukowych.
Pediatra
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie. Specjalizację z pediatrii oraz doktorat zrobiła w Klinice Pediatrii WUM, Dziecięcego Szpitala Klinicznego na Działdowskiej. Autorka i współautorka wielu publikacji medycznych na temat stosowania probiotyków w leczeniu u dzieci. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej oraz ambulatoryjnej
Pediatra, choroby zakaźne
Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2015 r. zakończył szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pediatrii, a w 2019 r. w dziedzinie chorób zakaźnych. Ukończył z wyróżnieniem prestiżowe szkolenia w zakresie chorób zakaźnych prowadzone przez American Austrian Foundation w Salzburgu.
Od 2013 r. jest wykładowcą akademickim, prowadzi zajęcia w językach polskim i angielskim. Doktorat z pediatrii obronił w 2018 r. Jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, wielokrotnie brał czynny udział w spotkaniach i konferencjach międzynarodowych. Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.
Ze Szpitalem Medicover związany od 2013 r., zapewnia opiekę najmłodszym pacjentom na najwyższym, światowym poziomie.
Pediatra, choroby zakaźne
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizująca się w pediatrii. Doświadczenie zdobyła w pracy na Oddziale Neonatologii Patologii Noworodka oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.
Interesuje się dietetyką, gastroenterologią, żywieniem dzieci oraz doradztwem laktacyjnym; Biegle posługuje się językiem angielskim. Posiada doświadczenie w pracy w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku.
Prywatnie mama trojga dzieci. Lubi podróżować, interesuje się turystyką górską i rowerową.
Pozostały zespół lekarski
Nad zdrowiem pacjentów czuwa grono wybitnych specjalistów
Specjalista chirurgii dziecięcej i onkologicznej
Chirurg dziecięcy
Otorynolaryngolog
Chirurg dziecięcy
Chirurg dziecięcy
Chirurg dziecięcy, urolog
Otorynolaryngolog
Istnieje możliwość sprawdzenia stanu zdrowia na Oddziale Kardiologii i Chorób Wewnętrznych. W tym celu należy odbyć wizytę kwalifikacyjną.
Na wizytę kwalifikacyjnej należy przedstawić lekarzowi pełną dokumentację historii medycznej. Koszt pobytu w Szpitalu Medicover określany jest przez Koordynatora Opieki Szpitalnej na podstawie karty pokwalifikacyjnej.
Cena pobytu w Szpitalu Medicover zawiera koszt leczenia, pobyt w pokoju, opiekę personelu medycznego, wyżywienie.
Na Oddziale znajduje się ponad 30 łóżek w pokojach o wysokim standardzie pobytu. Do dyspozycji pacjentów oddajemy wygodne pokoje jedno- i dwuosobowe. Tworzymy przyjazne, domowe warunki pobytowe przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa medycznego, co skraca czas rekonwalescencji i zmniejsza stres.
Wyposażenie Szpitala Medicover w sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, wielospecjalistyczne zespoły lekarskie i OIOM zapewniają pełną opiekę. Jeśli zdarzy się nagły wypadek wymagający transportu do innego ośrodka Szpital Medicover koordynuje proces transportu dla Pacjenta.
Przyjęcie do szpitala
Krok po kroku
Podczas wizyty w Centrum Konsultacyjnym lekarz omówi stan Twojego zdrowia, poinformuje o metodach leczenia i ewentualnym ryzyku związanym z leczeniem. Wspólnie z Tobą podejmie decyzje o niezbędnych badaniach, zabiegach oraz przebiegu hospitalizacji. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie zabiegu/operacji w naszym szpitalu lekarz wystawi kartę kwalifikacyjną leczenia szpitalnego.
Spotkanie z Koordynatorem Opieki Szpitalnej, który oprowadzi Cię po szpitalu, wyjaśni warunki przyjęcia i pobytu oraz zasady płatności.
Po zawarciu umowy wpłacisz zaliczkę (nie później niż 8 dni przed planowaną datą hospitalizacji).
Termin przyjęcia w porozumieniu z Tobą uzgodni lekarz na wizycie kwalifikacyjnej. Koordynator Opieki Szpitalnej skontaktuje się z Tobą, celem potwierdzenia godziny przybycia do szpitala.
Przy wypisie ze szpitala następuje końcowe rozliczenie hospitalizacji, płatności można dokonać kartą lub gotówką. Ewentualna nadpłata zostanie zwrócona wg Twojej dyspozycji. Po wypisie ze szpitala możesz skorzystać z jednej bezpłatnej wizyty kontrolnej.
Mapa
dojazdu
do Szpitala
Medicover
Osoby korzystające z komunikacji miejskiej mogą do nas dojechać autobusem linii 217 i 522.
Przystanek (Branickiego) znajduje się w odległości ok. 50 m od szpitala.
GPS 52,15513 N, 21,07863 E, 52’9’18 N, 21’4’43 E
Szanowni Pacjenci,
informujemy, że oddany do Państwa dyspozycji trzypoziomowy parking, znajdujący się naprzeciwko wejścia do Szpitala, posiada wąskie przejazdy. W związku z tym, manewrowanie, szczególnie większymi pojazdami, może okazać się trudne. W takiej sytuacji zachęcamy do korzystania z parkingu zewnętrznego, który posiada 117 miejsc postojowych i jest umiejscowiony na tyłach budynku.
Kontakt
Umawianie wizyt
tel. 500 900 900
Ostry dyżur
– pomoc w nagłych przypadkach
tel. 500 900 901
Adres
Szpital Medicover
al. Rzeczypospolitej 5
02-972 Warszawa
(Miasteczko Wilanów)